ارسال شده در تاریخ: 17 دی، 1398

تفاوت‌های اساسی اینکوترمر 2020 با اینکوترمز 2010

مهدی کاوه

مهدی کاوه

اگر با نسخه‌ی قبلی اینکوترمز یعنی نسخه 2010 کاملاً آشنایی دارید، در این مطلب می‌توانید تفاوت‌های اساسی اینکوترمز ۲۰۲۰ با ۲۰۱۰ را بخوانید و بعنوان یک شخص حرفه‌ای در تجارت خارجی، فوراً بروز شوید.


۱. در اینکوترمز ۲۰۲۰ ترم DPU بعنوان یک ترم جدید معرفی شده است که در واقع همان ترم DAT است که تغییر یافته‌است. در ترم DAT که مضمون آن تحویل در ترمینال است، وجود عبارت ترمینال باعث ایجاد ابهاماتی می‌شد که این مساله در اینکوترمز ۲۰۲۰ با تغییر نام آن به DPU که اختصار یافته Delivered at Place Unloaded به معنی تحویل در محل مقصد بصورت تخلیه شده از وسیله حمل می‌باشد برطرف شده است. در DPU، محل مقصد می‌تواند ترمینال، انبار گمرکی، انبار صاحب کالا یا هر محل دیگری که مورد توافق خریدار و فروشنده است، باشد.

۲. در اینکوترمز ۲۰۲۰ توجه ویژه‌ای به مسئولیت های فروشنده شده است. یکی از این نقاط توجه موضوع بیمه در ترم CIP است. در اینکوترمز ۲۰۱۰ مسئولیت فروشنده برای تهیه بیمه تحت ترم CIP مسئولیتی حداقلی در حد بیمه Clause C بود، درحالیکه در اینکوترمز ۲۰۲۰، این مسئولیت به تهیه بیمه حداکثری در حد Clause A تغییر یافته است. دلیل این تغییر این است که با توجه به اینکه در CIP ممکن است بیش از یک روش حمل مورد استفاده قرار بگیرد و این یعنی کالا می‌تواند در معرض خطرات بیشتری قرار داشته باشد و این یعنی ضرورت وجود بیمه ای جامع که پوشش کامل تری داشته باشد.


[append=26]


۳. در اینکوترمز ۲۰۲۰ این فرض در نظرگرفته شده است که فروشنده یا خریدار می‌توانند در فرآیند حمل از وسایل نقلیه خود استفاده کنند و لزوماً مجبور به استفاده از خدمات یک شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی نیستند و این فرض در ادبیات به‌کار رفته در متن اینکوترمز ۲۰۲۰ به این صورت مطرح شده است که فروشنده می‌تواند قرارداد حمل را با متصدی حمل ببندد یا ترتیبات لازم برای حمل را انجام دهد.

۴. در اینکوترمز ۲۰۲۰ به موضوع بارنامه on-board در ترم FCA که ممکن است از الزامات اعتبار اسنادی باشد، توجه شده است. گاهی اوقات فرستنده براساس الزامات اعتبار اسنادی لازم است بارنامه on-board که معنی آن این است که محموله برای حمل روی کشتی بارگیری شده است نیاز دارد و چنانچه محموله در جایی غیر از بندرگاه بارگیری شده باشد (که معمولاً در FCA این چنین است)، هنوز کشتی وجود ندارد که چنین بارنامه ای صادر شود. بر این اساس، در اینکوترمز ۲۰۲۰، خریدار می‌بایست به متصدی حملی که انتخاب کرده است دستورالعمل صدور بارنامه on-board پیش از بارگیری روی کشتی را بدهد که البته متصدی حمل حق دارد که این دستورالعمل را نپذیرد. در واقع این موضوع بیشتر جنبه همکاری بین خریدار و فروشنده برای کمک به فروشنده جهت تامین الزامات اعتبار اسنادی را دارد. 

۵. در اینکوترمز ۲۰۱۰، هیچ گونه تاکیدی در خصوص تمهیدات ایمنی حمل که در سالهای اخیر اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده‌ است نشده است، درحالیکه در اینکوترمز ۲۰۲۰، صراحتاً به موضوع ایمنی و الزام فروشنده برای انجام کلیه اقدامات ایمنی و پرداخت هزینه های مربوطه اشاره شده است (هرجا که فروشنده مسئول اینگونه تمهیدات باشد).

ارسال شده در تاریخ: 17 دی، 1398

اگر مایل به دریافت فایل PDF این مطلب هستید، ایمیل خود را وارد کنید.

= 6 + 1

0 دیدگاه

دیدگاه خود را در میان بگذارید.
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

= 6 + 1

مطالب مرتبط

متن اصلی اینکوترمز 2020

ترجمه اختصاصی و دقیق متن اصلی اینکوترمز 2020 که در 18 سپتامبر ۲۰۱۹ رونمایی شد اینجا در دسترس شماست. با مطالعه اینکوترمز ۲۰۲۰، میتوانید اطمینان حاصل کنید که بعنوان یک مدیر بازرگانی بین المللی، در حوزه خود کاملاً به‌روز هستید.

تعریف ترم EXW در جدیدترین نسخه اینکوترمز | اینکوترمز 2020

قواعد اینکوترمز 2020 اتاق بازرگانی بین المللی آخرین نسخه اینکوترمز میباشد که در تاریخ ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۹ مصادف با ۲۷ شهریو ۱۳۹۸ رونمایی شده است. در این مقاله به شرح قاعده یا ترم EXW می‌پردازیم.

تعریف ترم FCA در جدیدترین نسخه اینکوترمز | اینکوترمز 2020

در این پست به شرح ترم FCA و تغییرات آن در اینکوترمز 2020 اتاق بازرگانی بین المللی پرداخته می‌شود که در تاریخ 18 سپتامبر 2019 مصادف با 28 شهریور 1398 رونمایی شد.